Osobní účet zadarmo

Další texty:

Osobní účet zadarmo

Osobní účet zadarmo Chcete osobní účet zadarmo?

Hned na začátku tohoto textu si můžeme říct, že osobní účet zadarmo je trošku zavádějící pojem. Můžeme si asi přiznat, že zadarmo nám nikdo nic nedá a vše vyžaduje určité úsilí. Pojďme se tedy dále podívat, co se nám nabízí pod pojmem osobní účet zadarmo.

Co nabízí osobní účet zadarmo

Ano, správně položená otázka by měla zníc „Co nabízí osobní účet zadarmo?“. Ještě donedávna totiž nabylo v rámci účtu zdarma snad nic, což se naštěstí rychle mění. Některé banky nabízejí zdarma vedení účtu, jiné určitý počet transakcí. V základní formě ovšem může být celý osobní účet zadarmo a zpoplatněny jen služby, které si přiberete navíc.

Osobní účet bez poplatků

V podstatě synonymem pro osobní účet zdarma je osobní účet bez poplatků. V ideální formě je to pak opravdu účet, který je osvobozen od všech poplatků. Základní poplatky, které si banky obvykle účtují jsou za založení, vedení a zrušení účtu, poplatky za uskutečněné transakce a podobně. Pokud je účet od nich úplně osvobozen, jedná se opravdu o osobní účet bez poplatků.

Pro koho je osobní účet zadarmo

Osobní účet zadarmo si může zřídit každý, měl by si ovšem zjistit, zda je to opravdu zrovna pro něj ten nejlepší účet. Některé zpoplatněné účty totiž automaticky nabízejí některé služby navíc a pokud o ně stojíte, měli byste si přepočítat, co Vás ve finále přijde levněji. Na základě toho si pak můžete říct, zda je osobní účet zadarmo určen právě pro Vás.

Příklad

Jedním z příkladů může být např. osobní účet u České spořitelny. Máte-li sjednány alespoň dva produkty k běžnému účtu, máte jeho vedení a veškeré úkony zdarma. Službami jsou např. debetní karta, půjčka, spoření. Máte-li tedy v plánu si určitě brát půjčku, můžete tohoto využít. Ovšem brát si půjčku jen proto, abyste měli účet bez poplatků, to už se ve výsledku nevyplatí, protože za úvěr samozřejmě přeplatíte.

Náš tip: Více informací o půjčkách online snadno a rychle najdete na Maxi-Půjčky.cz.